Palijev memorial 2017

Mlajši kadeti in kadetinje do 4 odličij

Ljubljana, 20. maj 2017

V soboto je v Ljubljani potekalo tekmovanje v judu za mlajše kadete in kadetinje ter st. dečke in deklice. Skupaj se je tekmovanja udeležilo 198 judoistov in judoistk. Naš klub je tokrat zastopalo 8 borcev in bork v kategoriji do 16 let.

Najbolje se je odrezala Tamara Kovač, ki je v kategoriji do 70 kg osvojila zlato odličje. Drugi mesti sta si priborila Tina Kovač, do 52 kg in Žan Kaizer, do 73 kg. Oba sta imela veliko možnosti zmage tudi v finalu, a jima je v odločilnih trenutkih zmanjkalo zbranosti in idej. Ines Hribernik je osvojila bronasto odličje do 48 kg. Tudi ona je v uvodni borbi naredila preveč napak in po nepotrebnem izgubila.

Tik pod stopničkami je na 5. mestu pristal Nace Herkovič, do 60 kg, Adam Kac, Tadej Jelenko in Nace Pečnik pa tokrat niso uspeli do vidnejših uvrstitev.

Vsem čestitamo za rezultat. Verjamemo, da so se iz izkušnje veliko naučili in da bodo že na naslednjem tekmovanju bolje izkoristili svoj potencial.