Pokal KBV Lendava 2018

Starejši dečki in deklice iz Lendave s 4 odličji

Lendava, 13. januar 2018

V soboto je v Lendavi potekal 20. pokal borilnih veščin Lendava 2018, na katerem se je, v treh starostnih kategorijah, zbralo 415 judoistov in judoistk iz 53 klubov in 9 držav.

V močni konkurenci je med starejšimi dečki in deklicami za JK Acron Slovenj Gradec nastopilo 8 tekmovalcev, ki so skupaj osvojili 4 bronasta odličja, in sicer Nik Pavlič v kategoriji do 34 kg, Jevgenija Gajić, do 36 kg, Žiga Verčkovnik, do 66 kg in Ožbej Razgoršek, nad 66 kg.

V kategoriji nad 63 kg je 5. mesto osvojila še Nadin Ferk, Hana Filipič, do 40 kg in Lavra Gorenšek, nad 63 kg, pa sta osvojili 7. mesti. Brez uvrstitve je tokrat ostala le Ajda Gašper, ki pa je imela malo nesreče pri žrebu in je po porazu v prvem kolu ostala brez repasaža.

To je bilo prvo tekmovanje v letošnjem letu, bliža pa se že državno prvenstvo, ki bo konec meseca v Kranju. Verjamemo, da se bodo tam vsi še bolje odrezali in pokazali vso znanje, ki ga premorejo.