Junior Koroška Open 2018

Močna zasedba mladincev in mladink v Dravogradu

JuniorKO2018

Dravograd, 17. marec 2018

Prejšnji vikend smo člani JK Acron Slovenj Gradec, Dravograd in Muta v Športni dvorani Špic D v Dravogradu organizirali 2. mednarodni turnir v judu za mladinke in mladince. Zbralo se je za slovenski prostor zavidljivo število tekmovalcev, in sicer kar 145 iz 40 klubov in 11 držav.

Kljub močni mednarodni zasedbi, so se naši dobro izkazali in osvojili 4 odličja, od tega 1 zlato in 3 srebrna ter se uvrstili na skupno 3. mesto po osvojenih medaljah. Pred našimi sta bila le JK Lirps iz Moldavije in ruski Edelweiss.

Najbolje se je v kategoriji do 70 kg odrezala Zala Pečoler, ki je s 3 zmagami osvojila zlato odličje.

Druga mesta so osvojili Vinko Prevolšek, do 55 kg, Urška Bernard, do 44 kg in Nuša Perovnik, do 52 kg.

Čestitamo!

Hvala vsem udeležencem in prostovoljcem, ki so veliko pripomogli k odlični organizaciji turnirja. Hvala tudi generalnemu pokrovitelju turnirja, Zavarovalnici Triglav.

Po tekmovanju so potekale še 2-dnevne priprave za vse udeležence.