Pokal Oplotnice 2018

Jevgenija, Žiga in Ajda do odličij

pokal oplotnice 2018

Oplotnica, 22. september 2018

Danes je v Oplotnici potekalo uradno tekmovanje za slovenski pokal v starostni kategoriji starejših dečkov in deklic, na katerem je sodelovalo 110 tekmovalcev iz 38 klubov iz Hrvaške, Bosne in Hercegovine ter Slovenije. Združeni ekipi Judo kluba Acron Slovenj Gradec in Judo kluba Ravne na Koroškem sta skupaj imeli 11 predstavnikov, ki so dosegli tri odličja.

Prvo mesto in zlato odličje je osvojila Jevgenija Gajić, v kategoriji do 40 kg. Jevgenija je suvereno slavila 3-krat.

Srebrno odličje si je v kategoriji do 66 kg priboril Žiga Verčkovnik, medtem ko je Ajda Gašper osvojila bron v kategoriji do 44 kg.

Do 38 kg se je na 5. mesto uvrstil Jaka Tušek, 7. mesta pa so osvojili Nik Pavlič - do 42 kg, Nejc Belaj in Žak Šuler - do 46 kg, Nik Kovačič - do 55 kg, Jan Kušej - do 66 kg in Ožbej Razgoršek - nad 66 kg.

Jaša Kresnik je tokrat, v kategoriji nad 66 kilogramov, pristal na 9. mestu.