Finalni turnir 1. slovenske judo lige

Zgodovinski uspeh članske ekipe JK Acron Slovenj Gradec

1 sjl play off 2018

Slovenska Bistrica, 24. november 2018

Na finalnem turnirju najboljše četverice 1. slovenske judo lige 2018 smo predstavniki Judo kluba Acron osvojili odlično 3. mesto.

V »final four«, ki je potekal to soboto v Slovenski Bistrici, smo se uvrstili kot tretja najuspešnejša ekipa rednega dela. Tako smo se v polfinalu pomerili z drugo uvrščeno ekipo Judo kluba Bežigrad iz Ljubljane in za las, bilo je 4:3 za Ljubljančane, izgubili mesto v velikem finalu. V boju za tretje mesto smo se nato udarili z ekipo Športnega društva GIB Šiška, ki pa so jo naši borci premagali brez večjih težav, z rezultatom 5:2. Zmaga v malem finalu in končno tretje mesto je za naš klub prva uvrstitev med najboljše tri ekipe najmočnejše slovenske judo lige. Rezultat ima še toliko večjo težo, ker so ekipo sestavljali le domači, koroški fantje. Državni prvak je postala ekipa Impola iz Slovenske Bistrice.