16. 3. - 17. 3.  15. 8. - 25. 8. 19. 10. - 20. 10.
U21 KoroskaOpen2019  Crikvenica2019  KoroskaOpen2019

Zelo uspešen tekmovalni dan v Celju - 14 odličij za Korošce, od tega kar 7 zlatih

Tradicionalni 39. Novoletni turnir in Pokal Ivo Reya

ivo reya 2018

Celje, 8. december 2018

Včeraj sta v Celju potekali tekmovanji Novoletni turnir in Pokal Ivo Reya, katerih se je udeležilo 281 tekmovalcev iz Avstrije, Hrvaške, Srbije, Črne Gore, Izraela, Italije in Slovenije. Za JK Acron Slovenj Gradec in JK Ravne je nastopilo kar 22 tekmovalcev v starostnih kategorijah do 12, 16 in 21 let.

Med mlajšimi dečki in deklicami, do 12 let, so se najbolje odrezali Domen Prednik, do 50 kg, Miha Gašper, do 32 kg, Matic Razdevšek, do 35 kg in Manca Urbanc, do 44 kg. Vsi so osvojili srebrna odličja.

Peta mesta so osvojili Tibe Komerički, Andrej Pleunik in Teo Križovnik, na sedmem mestu pa je pristal Gal Tasič.

Edino zlato odličje na Novoletnem turnirju je za JK Acron osvojila Ines Hribernik med mlajšimi kadetinjami, do 16 let, v kategoriji do 57 kg. Ines je sicer imela samo eno nasprotnico iz JK Z'dežele Sankaku, ki pa jo je brez težav dvakrat premagala in se tako uvrstila na najvišjo stopničko.

Med mlajšmi kadetinjami sta medalji v najtežji kategoriji, nad 70 kg, osvojili še Neža Pečoler in Adriana Polovšak. Neža je osvojila srebrno odličje, Adriana pa bronasto. Peti mesta sta osvojila Vid Kavnik in Jurij Damijan, Klara Brodej pa je bila 7.

Na Pokalu Ivo Reya, ki nosi ime enega izmed pionirjev juda v Sloveniji ter prvega dobitnika črnega pasu v Sloveniji, so se odlično izkazali naši mladinci in mladinke. Koroški judoisti in judoistke smo domov odnesli kar 6 zlatih odličij.

Največ dela sta imela Aljaž Gostenčnik in Vinko Prevolšek. Aljaž je moral, v kategoriji do 81 kg, za zlato odličje ugnati kar 4 nasprotnike, kar mu je uspelo v stilu in brez večjih težav. Tudi Vinko je v kategoriji do 60 kg, z zelo lepimi tehnikami, tako meti, kot zaključki na tleh, premagal vse tri nasprotnike in osvojil še eno zlato odličje.

Rok Pogorevc, ki je tokrat nastopil v kategoriji nad 100 kg, je imel samo enega nasprotnika, ki ga je brez težav dvakrat premagal in osvojil zlato odličje. Podobno je uspelo Urški Bernard, v kategoriji do 48 kg.

Nuša Perovnik in Jan Horvat pa tokrat v svojih kategorijah nista imela nasprotnikov in sta zmagala brez borb. Drugo mesto je v kategoriji do 63 kg osvojila še Ana Kresnik, Andraž Kac pa je, kljub dvema lepima zmagama, pristal na končnem 5. mestu.

Čestitamo celotni ekipi za lep uspeh in dobro delo. Čestitamo tudi Judo klubu Ivo Reya za lepo organizirano tekmovanje ob 60. obletnici svojega kluba, ki je tudi 2. najstarejši judo klub v Sloveniji.