U21 KoroskaOpen2019  Crikvenica2019  KoroskaOpen2019

Pokal Lendave 2019

Mladinci in ml. kadeti odlično v Lendavi

Lendava, 9. februar 2019

V soboto so na Pokalu Lendave odlično nastopili naši mlajši kadeti in kadetinje ter mladinci in mladinke. Skupaj so predstavniki JK Acron Slovenj Gradec osvojili kar 4 zlata odličja, 3 srebrna in 2 bronasti.

V mladinski konkurenci sta se najbolje odrezala Tina Kovač in Rok Pogorevc. Tina je v kategoriji do 57 kg zabeležila 3 zmage, Rok pa je bil v kategoriji do 100 kg boljši od obeh nasprotnikov. Zlato odličje je osvojila tudi Nuša Perovnik, ki pa je bila tokrat v kategoriji do 52 kg brez nasprotnic.

Tretje mesto je v kategoriji do 100 kg osvojilJurij Damijan, Žan Boženk pa je bil 5. do 73 kg.

Med mlajšimi kadeti in kadetinjami se je največkrat veselila Hana Filipič, ki je v kategoriji do 44 kg iponirala vse štiri nasprotnice in se tako zasluženo veselila zlatega odličja.

Srebrne medalje so si priborili Vid Kavnik, do 73 kg, Žak Šuler, do 46 kg in Neža Pečoler, nad 70 kg. Bron sta si priborila še Klara Brodej, ki je prikazala zelo lepe borbe v kategoriji do 63 kg, ter Nejc Belaj, ki je v kategoriji do 46 kg zastopal Judo klub Ravne na Koroškem.

5. mesto je v kategoriji do 81 kg osvojil Žiga Verčkovnik, Nik Kovačič, JK Ravne, pa je bil 7. do 55 kg.