Jevgenija Gajić do srebra, Maj Kavnik bronast.

eju cadets koper 2023 jevgenija

Ta vikend je na slovenski obali potekal kadetski evropski pokal na katerem je tekmovalo 342 judoistov in judoistk iz 22 držav. Barve domače reprezentance je zastopalo kar 44 športnikov, od tega 10 članov JK Acron Slovenj Gradec.

Najbolje se je odrezala Jevgenija Gajić, ki je v kategoriji do 57 kg osvojila srebrno odličje. Na svoji poti do uspeha je premagala predstavnice Črne Gore, Slovenije in Madžarske, v finalu je bila od Korošice boljša le Nemka.

Odlične borbe je prikazal tudi Maj Kavnik, ki se je v kategoriji do 81 kg prav tako zavihtel na zmagovalni oder. Pot do odličja je začel nekoliko slabše, s porazom proti predstavniku Srbije v prvi borbi, nato pa se je zbral in do tretjega mesta premagal predstavnike Brazilije, Avstrije, Italije, Slovenije in Hrvaške.

eju cadets koper 2023 maj

Ožbej Razgoršek do 90 kg in Matic Razdevšek do 60 kg sta osvojila 7. mesti, Jaka Samec do 60 kg in Domen Prednik do 90 kg pa sta bila deveta.

Nastopili so še Lara Jamer do 70 kg, Nik Pavlič do 66 kg, Staš Svetec do 81 kg in Leon Marošek do 90 kg.

Čestitke vsem borcem, borkam in trenerjem, še posebej Jevgeniji in Maju za osvojeni odličji.

Hvala vsem sponzorjem in donatorjem ter podpornikom koroškega juda.