pokal komende 2023 sg

Danes je 12 koroških predstavnikov iz JK Acron Slovenj Gradec in JK Ravne na Koroškem nastopilo na mednarodnem turnirju v Komendi, kjer je sodelovalo 429 judoistov in judoistk iz 49 klubov in 5 držav.

Korošci so nastopili v dveh starostnih kategorijah in osvojili 6 odličij. Na najvišjo stopničko sta se med mlajšimi kadeti in kadetinjami do 16 let povzpela Aleks Krivec (do 66 kg) s štirimi zmagami in Lara Jamer (do 70 kg) s tremi zmagami. Prav tako je za zlato odličje v kategoriji starejših dečkov do 14 let Johny Krivec zabeležil tri zmage.

pokal komende 2023 ravne

Do 16 let so tretja mesta osvojili Mateo Marošek do 50 kg, Neža Sedovnik do 70 kg in Staš Svetec do 81 kg. Taju Temnikerju in Ožbeju Sovincu je malo zmankalo do medalje, tekmovanje sta končala na 5. mestu. Sedmi so bili Jaka Gošnak, Jošt Rožej in Nuša Samec. Na tekmovanju je nastopil še Luka Zajc.

Naj poudarimo, da so judoisti in judoistke JK Acron Slovenj Gradec v starostni kategoriji do 16 let po žlahtnosti medalj osvojili skupno 3. mesto.