• Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo
  • Tekmovalni judo

Nosilci mojstrskih pasov na Koroškem


Kaj pomeni biti mojster juda?

Eden od ciljev vsakega judoista je doseči črni pas in postati mojster juda. S prehodom s 1. KYU (najvišja stopnja šolskega pasu) na 1. DAN judoist postane mojster juda, kar pomeni, da je usvojil vse osnovne tehnike juda, pozna terminologijo, zgodovino ter osnove teorije juda. Poleg tega mojstrska stopnja 1. dan predstavlja tudi zrelost športnika. Od mojstra juda se pričakuje, da ravna skladno z načeli juda tako na treningu kot v vsakdanjem življenju in je pozitiven zgled mlajšim generacijam.

Ko judoist postane mojster juda, je usvojil že dovolj znanja, da lahko začne spoznavati globlja načela juda, na katerih slonijo tehnike. Po zaključku tekmovalne poti judoist začne spoznavati tudi druge vidike juda, kot so sojenje, učenje, vadba kat, sodelovanje pri vodenju kluba, s tem pa napreduje po mojstrskih stopnjah.

Stopnje mojstrskih pasov so po vsem svetu enake:

  • Črni pas
  • 1. - 5. dan
  • Črni pas
  • Belo-rdeči pas
  • 6. - 8. dan
  • Belo-rdeči pas
  • Rdeči pas
  • 9. in 10. dan
  • Rdeči pas

Mojstri juda na Koroškem

V nadaljevanju vam predstavljamo vseh 76 mojstrov juda v več kot 40-letni zgodovini juda na Koroškem.


7. dan [1]

  • Bogdan Gabrovec
  • Bogdan Gabrovec
  • JK Slovenj Gradec
  • 7. dan

5. dan [2]

  • Robert Mesarič
  • Robert Mesarič
  • JK Slovenj Gradec
  • 5. dan
  • David Mesarič
  • David Mesarič
  • JK Slovenj Gradec
  • 5. dan

4. dan [1]

  • Ruslan Yankovskyy
  • Ruslan Yankovskyy
  • JK Slovenj Gradec
  • 4. dan

3. dan [2]

  • Alenka Pariš
  • Alenka Pariš
  • JK Slovenj Gradec
  • 3. dan
  • Željko Gabrovec
  • Željko Gabrovec
  • JK Ravne na Koroškem
  • 3. dan

2. dan [9]

  • Borut Štalekar
  • Borut Štalekar
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Marko Sinreih
  • Marko Sinreih
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Tomaž Lakovšek
  • Tomaž Lakovšek
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Bernarda Areh-Pruš
  • Bernarda Areh-Pruš
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Borut Marošek
  • Borut Marošek
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Stojan Železnik
  • Stojan Železnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan
  • Žan Gostenčnik
  • Žan Gostenčnik
  • JK Ravne na Koroškem
  • 2. dan
  • Luka Plaznik
  • Luka Plaznik
  • JK Ravne na Koroškem
  • 2. dan
  • Vinko Prevolšek
  • Vinko Prevolšek
  • JK Slovenj Gradec
  • 2. dan

1. dan [61]

  • Martin Lakovšek
  • Martin Lakovšek
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Alojz Grešovnik
  • Alojz Grešovnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Jože Kremzer
  • Jože Kremzer
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Milan Pečovnik
  • Milan Pečovnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Vlado Geč
  • Vlado Geč
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Zoran Hace
  • Zoran Hace
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Viktor Sušec
  • Viktor Sušec
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Milorad Sušec
  • Milorad Sušec
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Silva Mravljak
  • Silva Mravljak
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Irena Pečnik
  • Irena Pečnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Janko Lužnik
  • Janko Lužnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Rajko Harter
  • Rajko Harter
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Jure Meh
  • Jure Meh
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Zoran Vaupot
  • Zoran Vaupot
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Tine Novak
  • Tine Novak
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Matija Zupanc
  • Matija Zupanc
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Dušan Hartman
  • Dušan Hartman
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Boris Apačnik
  • Boris Apačnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Zlatko Rizvič
  • Zlatko Rizvič
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Tomaž Pečoler
  • Tomaž Pečoler
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Alojz Bošnik
  • Alojz Bošnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Rudolf Pavlin
  • Rudolf Pavlin
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Sebastjan Pavlin
  • Sebastjan Pavlin
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Gorazd Pandel
  • Gorazd Pandel
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Simon Kavnik
  • Simon Kavnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Branko Komerički
  • Branko Komerički
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Lucija Ramšak
  • Lucija Ramšak
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Katarina Gabrovec
  • Katarina Gabrovec
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Klemen Pačnik
  • Klemen Pačnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Primož Rozman
  • Primož Rozman
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Tadej Klemenc
  • Tadej Klemenc
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Aldin Ribo
  • Aldin Ribo
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Blaž Fekonja
  • Blaž Fekonja
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Nejc Hodnik
  • Nejc Hodnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Katja Oder
  • Katja Oder
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Oleksiy Yankovskyy
  • Oleksiy Yankovskyy
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Jan Horvat
  • Jan Horvat
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Urban Kolmančič
  • Urban Kolmančič
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Aljaž Gostenčnik
  • Aljaž Gostenčnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Zala Pečoler
  • Zala Pečoler
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Laura Božič
  • Laura Božič
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Anja Ognjanović
  • Anja Ognjanović
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Tanja Anželak
  • Tanja Anželak
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Gašper Voda
  • Gašper Voda
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Lara Svetec
  • Lara Svetec
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Lovro Seitl
  • Lovro Seitl
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Saša Ranc
  • Saša Ranc
  • JK Ravne na Koroškem
  • 1. dan
  • Miha Razdevšek
  • Miha Razdevšek
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • David Horvatič
  • David Horvatič
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Andrej Yankovskyy
  • Andrej Yankovskyy
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Rok Pogorevc
  • Rok Pogorevc
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Nuša Perovnik
  • Nuša Perovnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Žan Boženk
  • Žan Boženk
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Nace Herkovič
  • Nace Herkovič
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Urška Bernard
  • Urška Bernard
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Tamara Kovač
  • Tamara Kovač
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Žan Kaizer
  • Žan Kaizer
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Gašper Topolinjak
  • Gašper Topolinjak
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Tina Kovač
  • Tina Kovač
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Ines Hribernik
  • Ines Hribernik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan
  • Nace Pečnik
  • Nace Pečnik
  • JK Slovenj Gradec
  • 1. dan