605 nastopov tekmovalcev iz 72 klubov in 20 držav. Domači JK Acron Slovenj Gradec s štirimi zlatimi odličji ekipno drugi najuspešnejši klub turnirja.

koroska open 2023

V Soboto in nedeljo, 21. in 22. oktobra 2023, se je v Športni dvorani Slovenj Gradec, v organizaciji domačega judo kluba Acron Slovenj Gradec, odvil že 17. mednarodni turnir v judu Zavarovalnica Sava Koroška Open 2023, s 605 nastopi tekmovalcev iz 72 klubov, ki so prispeli iz 20 evropskih držav. Videli smo kar 34 nastopov domačih tekmovalcev, ki so skupaj osvojili 11 odličij (4, 3, 4). Dogodek je otvoril podžupan MO Slovenj Gradec Dr. Peter Pungartnik.

Prvi dan turnirja, v soboto dopoldan, je potekalo tekmovanje v starostni kategoriji do 16. leta, kjer se je pomerilo 246 udeležencev. Od Korošcev so se najbolje odrezali Neža Sedovnik do 70 kg in Staš Svetec do 81 kg, osvojila sta 5. mesti ter Lara Jamer do 70 kg, ki je bila sedma. Popoldan je nastopilo še 90 mladincev in mladink do 21. leta starosti. Od domačinov je tokrat Lara Jamer do 70 kg osvojila zlato odličje, srebrno Leon Marošek do 100 kg in bronasto Maj Kavnik do 81 kg, Amar Ribo do 100 kg, Jaka Samec do 60 kg in Neža Sedovnik do 70 kg. Četrto mesto je osvojil Šemso Veladžić do 100 kg, peta mesta pa Jevgenija Gajić do 57 kg, Domen Prednik do 81 kg in Ožbej Razgoršek do 90 kg.

V nedeljo so se pomerili še kadeti in kadetinje, kjer je nastopilo 269 udeležencev. S tremi zlatimi in dvema bronastima odličjema so dominirali domači predstavniki. Na najvišjo stopničko so stopili Jevgenija Gajić do 57 kg, Jaka Samec do 60 kg in Ožbej Razgoršek do 90 kg. Maj Kavnik do 81 kg in Leon Marošek do 90 kg sta osvojila 2. mesti. Lara Jamer in Neža Sedovnik do 70 kg sta bili peti, sedmi je bil Nik Pavlič do 66 kg.

V ekipni razvrstitvi so se med 72 klubi in državnimi reprezentancami po žlahtnosti odličij najbolje odrezali člani Judo kluba Gladiator Tbilisi iz Gruzije. Odlično drugo mesto je pripadlo domačemu Judo klubu Acron Slovenj Gradec, tretje pa so osvojili predstavniki češke reprezentance.

Zahvalili bi se vsem članom, staršem in drugim prostovoljcem za pomoč pri izvedbi turnirja. Posebno zahvalo želimo nameniti tudi vsem sponzorjem, donatorjem in ostalim, ki so finančno ali materialno podprli izvedbo dogodka, še posebej generalnemu sponzorju Zavarovalnici Sava.