evropski pokal u18 porec 2021

Ta vikend je v Poreču na Hrvaškem potekal kadetski evropski pokal, ki se ga je udeležilo 368 judoistov in judoistk iz 27 držav. Tja se je odpravila tudi ekipa JK Acron Slovenj Gradec z dvema udeleženkama.

V soboto, 19. 6. 2021, je na tatami v kategoriji do 48 kg stopila Jevgenija Gajić, debitantka na tekmovanjih za evropski pokal. Kljub mladosti se je dobro odrezala in po prvem kolu, ko je bila prosta, v drugem premagala predstavnico Avstrije. V četrtfinalu je morala nato priznati premoč Italijanki, nato pa je v repasažu izgubila še s predstavnico Kosova in osvojila 9. mesto.

Danes je v kategoriji do 57 kg nastopila še Klara Brodej, ki je morala v prvem kolu premoč priznati Bolgarki Gramatikovi, ki je kasneje osvojila srebrno odličje. V repasažu je Klara nato premagala predstavnico Italije in izgubila s Francozinjo ter prav tako osvojila 9. mesto.

Dekletoma čestitamo za nastop in prikazano borbenost. Ne dvomimo da sta pridobili ogromno novih izkušenj za prihajajoča tekmovanja.

Zahvala tudi AC Koroška za izposojo vozila Kia, ki je športnici in trenerja varno pripeljalo do cilja.