nagaoka 2021 u16

Ta vikend je v Ljubljani potekal tradicionalni že 57. turnir poimenovan po enem izmed pionirjev juda v Sloveniji Kokichiju Nagaoki. V dveh tekmovalnih dneh je na tatami stopilo 452 judoistov in judoistk v šestih starostnih kategorijah.

V soboto so na turnirju Mini Nagaoka Korošci nastopili s 14-člansko ekipo iz JK Acron Slovenj Gradec in JK Muta ter osvojili kar 11 odličij.

V konkurenci mlajših dečkov in deklic do 12 let sta zlati odličji osvojila Jan Gaberšek do 38 kg in Nana Kovač do 30 kg. Leja Lorenci je bila druga do 44 kg, bronasti odličji pa sta osvojila Jakob Jezovšek Slatinek do 29 kg in Gal Gril do 60 kg.

Med starejšimi dečki in deklicami se je najbolje odrezal Aleks Krivec, ki je znova osvojil zlato odličje v kategoriji do 50 kg. Srebro si je v isti kategoriji priboril Taj Temniker, Miha Gašper pa je bil bronast do 42 kg.

nagaoka 2021 u12 u14

Pri mlajših kadetih in kadetinjah je na najvišjo stopničko zmagovalnega odra stopil Ožbej Razgoršek v kategoriji nad 81 kg. Maj Kavnik, do 73 kg in Jevgenija Gajić, do 52 kg sta osvojila srebrni kolajni.

5. mesta so osvojili Nuša Samec, Nik Pavlič in Matic Razdevšek. Ožbej Sovinc in Domen Prednik sta tekmovanje zaključila na 7. mestu, Žan Razgoršek pa je tokrat ostal brez uvrstitve.

Danes se je odvilo še tekmovanje v starostnih kategorijah U18, U23 in članov in članic. Med kadeti je bil najbolj prepričljiv Vid Kavnik, ki je osvojil zlato odličje do 90 kg. Njegov uspeh je s srebrno medaljo dopolnila Klara Brodej med kadetinjami do 63 kg.

V konkurenci mlajših članov sta srebrni medalji osvojila Žan Boženk do 73 kg in Nace Herkovič do 81 kg. Vid Kavnik je bil peti.

Med člani se je zopet najbolje odrezal Aljaž Gostenčnik, ki je v kategoriji do 81 kg prepričljivo osvojil zlato odličje, Žan Boženk pa je osvojil bron do 73 kg.